Šetří peníze a vylepšuje vědu. Skvělá technická podpora se ÚOCHB vyplatí – Podcast CHEmic #54
Špičková věda potřebuje špičkové zázemí. Odborníci z Vývojového centra ÚOCHB dokážou i to, co nezvládne profesionální servis, říká jejich vedoucí Ondřej Pačes v podcastu CHEmic.
--------
27:55
V USA jsem zjistil, že toho umíme stejně, nebo možná víc, říká Zdeněk Hostomský z ÚOCHB – Podcast CHEmic #53
Komunistický režim vyhnal před r. 89 z rodné země řadunadějných vědců. Za oceánem uspěl také Zdeněk Hostomský a z významné pozice ve farmaceutické firmě Pfizer se do Česka vrátil řídit ÚOCHB. Uslyšíte v podcastu CHEmic.
--------
42:13
Škrty Trumpovy administrativy doléhají na vědeckou komunitu a pocítí je celý svět – Podcast CHEmic #52
Některé kroky Trumpova kabinetu se jeví absurdní, dopady na vědeckou komunitu i veřejné zdraví můžou být ale nebezpečné pro všechny. O posledním vývoji v USA hovoří Veronika Sedláčková v podcastu CHEmic s ředitelem ÚOCHB prof. Janem Konvalinkou.
--------
28:52
Termiti zvítězili v evoluci tím, že si rozdělili práci. Zbytek obstará chemie – Podcast CHEmic #51
Termiti dokážou stavět osmimetrové stavby a dělit si práci díky chemické komunikaci. Tuhle tajenku luští už řadu let vědec Robert Hanus z ÚOCHB, se kterým mluvila Veronika Sedláčková v podcastu CHEmic.
--------
32:55
Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje – Podcast CHEmic #50
Současní studenti, kteří vyrůstají s internetem a sociálními sítěmi, vstřebávají a zpracovávají informace jinak. Měla by se tomu přizpůsobit vysokoškolská výuka? V podcastu CHEmic o tom mluví Veronika Sedláčková s prof. Janem Černým z Přírodovědecké fakulty UK.
O životě vědců a vědkyň nejen v laboratoři – moderuje Veronika Sedláčková. Oficiální podcast Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.
#uochb #avcr #akademieved #chemie #veda #chemistry #iocbprague